Co warto zobaczyć w pomorskim?

Województwo pomorskie to nie tylko znane wszystkim Trójmiasto, ale także wiele mniejszych miejscowości, na które warto zwrócić uwagę. Poznaj perełki województwa pomorskiego.

Najstarsze arboretum w Polsce

Masz pojęcie o tym, że największe arboretum w Polsce znajduje się właśnie w tym województwie? Jeżeli nawet była to dla Ciebie nowa informacja, nie musisz się już tym martwić. Borzechowo czeka na Ciebie, a w nim spoty teren zieleni z dokładnymi opisami drzew, krzewów. Całość jest przestronna i na obejście terenu potrzeba kilka godzin. Dodatkową gratką jest możliwość zorganizowania ogniska, jeżeli udasz się tam grupą zorganizowaną, oprowadzi Was także przewodnik.

Latarnia Morska w Czołpinie

Kolejną atrakcją położoną na łonie natury jest latarnia morska w Czołpinie, która znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Nie ma problemu z zostawieniem samochodu przed parkiem. Droga do samej latarni jest zazwyczaj piaszczysta i na sam punkt widokowy trzeba dodatkowo wspiąć się pod górę. Po drodze mijamy jednak różne dodatkowo płatne atrakcje, z których także można skorzystać.

Tereny zielone w Gdańsku

Na uwagę zasługują Park Oliwski, który jest przepiękny o każdej porze roku oraz ZOO, gdzie można zobaczyć różne okazy zwierząt. Nie zrażaj się wysoką ceną ostatniej atrakcji, gdyż jej zwiedzenie jest tego warte. Gdy będziesz w okolicy Ogrodu Zoologicznego warto wstąpić także na Wzgórze Pachołek, z którego roztacza się ładna panorama na miasto.

Akwarium Gdyńskie w Gdyni

Gdynia może poszczycić się wieloma parkami, skwerami, dostępem do morza, jednak na uwagę zasługuje także zamknięte w pomieszczeniu Akwarium Gdyńskie. Jest ono tak ciekawą atrakcją, że spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Stolemy w Gniewinie

Słyszałeś już może o Stolemach? To duże olbrzymy, których podobizny możemy zobaczyć właśnie między innymi w Gniewinie. Są one porozmieszczane na terenie Kaszub i dodatkowo znajduje się tutaj wieża widokowa Kaszubskie Oko, z której rozpościera się piękny widok. Można na nią wjechać także windą.

Park Wydmowy na Helu

Nie lada gratką dla zwiedzających będzie także Park Wydmowy. Wielu Hel kojarzy się, przede wszystkim, z fokarium i jest to jak najbardziej celne skojarzenie, jednak w pobliżu fok można odpocząć na plaży w parku wydmowym. Serdecznie polecam także spacer do latarni morskiej położonej w lesie.

Pamiętaj, że pomorskie to nie tylko Trójmiasto, ale także sporo terenów zielonych, które można zwiedzić i miło w nich odpocząć.