Tajemnicze wydarzenia w przestworzach nad Pomorzem

Użytkownicy internetu donoszą o tajemniczym obiekcie, który został dostrzeżony dzisiaj w powietrzu nad Słupskiem, w województwie pomorskim, a także nad Koszalinem, położonym w zachodniopomorskim. Obiekt, który na horyzoncie rysował się jak cygaro, był łatwo zauważalny nawet z większej odległości. Jak się później okazało, była to konstrukcja przypominająca sterowiec, będący jednym z elementów międzynarodowych ćwiczeń NATO, które obecnie mają miejsce.

Służby policyjne poinformowały o tym, że tajemniczy obiekt jest własnością Centrum Szkolenia Sił Powietrznych znajdującego się w Koszalinie. Nie udzielono jednak więcej informacji na ten temat. W dalszym ciągu nie udało nam się nawiązać kontaktu z rzecznikiem prasowym tego Centrum.

Jak się okazało, tajemniczy obiekt widoczny na niebie to sterowiec będący integralną częścią międzynarodowych ćwiczeń prowadzonych przez sojusz NATO. „Sterowiec jest jednym z elementów międzynarodowych ćwiczeń NATO, które aktualnie mają miejsce. Ćwiczenia te będą trwały przez dwa tygodnie, więc chciałbym uspokoić wszystkich mieszkańców, że prawdopodobnie będą jeszcze mogli dostrzec sterowiec na niebie. Realizowane są one w kilku polskich miastach oraz innych lokalizacjach należących do państw członkowskich NATO” – powiedział major Michał Róg, rzecznik prasowy 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego.