27-latek z Kociewia oskarżony o dystrybucję narkotyków

W Kociewiu, 27-letni mężczyzna został oskarżony o handel znaczną liczbą substancji psychoaktywnych. Rolę kluczową w odnalezieniu narkotyków, które były przechowywane w domu podejrzanego, odegrała Nel – pies służbowy specjalizujący się w wykrywaniu nielegalnych substancji.

Policjanci, którzy na co dzień walczą z przestępstwami związanymi z narkotykami, potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia i z nakazem przeszukania pojawili się u drzwi jednego z budynków w Starogardzie Gdańskim. Zgodnie z tymi doniesieniami, w domu znajdowały się substancje psychoaktywne – informował w czwartek aspirant sztabowy Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

„Podczas operacji rutynowej, policjantów wspomagała Nel – belgijski owczarek policyjny specjalizujący się w wykrywaniu zapachów narkotyków. Pies natrafił na foliowy worek pełen suszu roślinnego ukryty za łóżkiem, a także na opakowanie z żółtym, sklejonym tworzywem, przechowywane w szafce. Na zapleczu posesji Nel natknęła się na kolejne pakiet narkotyków. Zabezpieczone przez policjantów substancje to prawie kilogram amfetaminy oraz ponad 60 gramów marihuany” – podał oficer prasowy.

Policja zatrzymała 27-letniego mężczyznę, do którego należały odnalezione narkotyki. Został oskarżony o dystrybucję znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Mężczyzna stoi przed ryzykiem kary od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadal jest badana i policja nie wyklucza możliwości kolejnych aresztowań.