Gdańscy policjanci zatrzymali trójkę obywateli Białorusi podejrzanych o oszustwa na Blika

Niedawno w jednej z gdańskich dzielnic, VII Dworze, przy jednym z bankomatów doszło do policyjnej interwencji. Funkcjonariusze operacyjni i dzielnicowi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 33 i 42 lata, którzy byli obywatelami Białorusi. Jak się okazało, byli oni podejrzani o przestępstwa związane z oszustwami na Bliku — informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy gdańskiej policji.

Śledztwo prowadzone przez policję wykazało, że w większości sytuacji oszuści dokonywali wypłat z bankomatu, przy którym zostali zatrzymani. Wykorzystywali różne metody manipulacji – udawali kupujących przedmioty na aukcjach internetowych, pracowników firm kurierskich, a czasem nawet podawali się za pracowników banku. Wszystko po to, aby wyłudzić kody Blik od niewinnych osób.

Oficer prasowy dodaje, że we wszystkich tych przypadkach ofiary orientowały się po fakcie o oszustwie. Po przeprowadzeniu operacji bankowej zdawały sobie sprawę, że padły ofiarami przestępców i natychmiast zawiadamiały o tym policję — mówi podinsp. Magdalena Ciska.