Gdynia – atrakcje, które zwiedzimy w jeden dzień!

Gdynia to niezwykle popularne miasto pod względem turystycznym, które wchodzi w skład tak zwanego Trójmiasta, wraz z Gdańskiem oraz Sopotem. Gdynia jest stosunkowo młodym miastem, bowiem niespełna 100 lat temu mieściła się tu jedynie niewielka wioska rybacka. Jeszcze na początku XX wieku mieszkało tan niewiele ponad 1000 mieszkańców, jednak już 36 lat później, a więc w roku 1936, liczba ta wzrosła do ponad 83 tysięcy mieszkańców. Obecnie w Gdyni mieszczą się jedne z najsłynniejszych kurortów nadmorskich, a samo miasto corocznie przyciąga do siebie ogromną ilość turystów. Jeżeli planujesz wybrać się do tego miasta – podpowiemy, co warto zwiedzić w ciągu tylko jednego dnia.

Skwer Kościuszki.

Jednym z istnych symboli gminy jest, oczywiście, Skwer Kościuszki. Ta urokliwa ulica umiejscowiona jest w Śródmieściu – nie jest najdłuższa, gdyż liczy sobie niespełna 270 metrów. Z całą jednak pewnością obfituję w liczne restauracje, muzea i inne atrakcje, które zdecydowanie są warte odwiedzenia.

ORP Błyskawica i Dar Pomorza.

Jak Gdynia, to oczywiście morze. A gdzie morze, tam statki. Obowiązkowym przystaniem każdego turysty powinno być Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, gdzie natrafimy – między innymi – na Dar Pomorza, którym jest ponad 100-letni trzymasztowy żaglowiec. W bezpośredniej odległości od żaglowca znajdziemy także osławiony ORP Błyskawica. Jest to jeden z najstarszych na świecie niszczycieli, który pełnił aktywną służbę w trakcie II Wojny Światowej. Obydwa statki obecnie przemianowane zostały na muzeum, a każdy turysta ma okazję do wejścia na nich pokład.