Pomorze Gdańskie i jego zabytki!

Pomorze Gdańskie to historyczny region Polski, a jednocześnie zachodnia część Pomorza Nadwiślańskiego. Największymi miastami tej krainy są, oczywiście, Gdańsk, Puck, Starogard Gdański, Wejherowero czy Tczew. Pomorze Gdańskie to region uwielbiany przez turystów z całej Polski, jak i zagranicy. Nic dziwnego – jest to kraina o niezwykle bogatej i wiekowej historii, znaleźć tam możemy ogromną ilość zabytków, jak i bardziej nowoczesnych atrakcji, które zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów. Jeżeli zamierzasz odwiedzić ten region, czy też znajdować się tam będziesz jedynie przejazdem – podpowiemy, na jakie zabytki w szczególności zwrócić uwagę.

Zamek w Gniewie.

Ten monumentalny, wzniesiony przez Krzyżaków w XIII to istna wizytówka tego regionu. Obecnie pełni on funkcję hotelu, jak i muzeum wypełnionego przepięknymi i licznymi zabytkami. Gniew to niewielka miejscowość, która położona jest około 70 kilometrów od Gdańska.

Hel.

Półwysep Helski o region owiany sławą, głównie ze względu na iście bohaterską postawę Polskich żołnierzy, którzy dzielnie stawiali opór Niemieckiemu okupantowi w trakcie Kampanii Wrześniowej. Dzisiaj Hel jest nie tylko popularnym miejscem do wypoczynku, lecz także świetną okazją do zapoznania się z jego historią. Na Półwyspie Helskim znajduje się doskonale oznaczony Szlak Fortyfikacji, na którym to znajdziemy wszystkie obiekty o charakterze militarnym – a więc schrony i wiele więcej.

Puck.

Puck to niewielkie miasto, które jednak poszczycić się może bogatą i niezwykle istotną historią. To właśnie tutaj dokonały się symboliczne zaślubiny Polski z morzem – 1920 roku generał Józef Haller, jeden z najwybitniejszych dowódców, rzucił pierścień w odmęty wód Bałtyku.