Latarnie morskie w pomorskim

Lubisz odkrywać miasto z lotu ptaka? Nic prostszego. Wystarczy wejść na latarnię morską, których w województwie pomorskim nie brakuje. A może zdobędziesz je wszystkie?

Gdańsk

Latarnia Morska w Gdańsku znajduje się poza ścisłym centrum miasta, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić także ten punkt widokowy. Warto wspomnieć o tym, że zalicza się ona do miejsc, gdzie po odwiedzeniu wszystkich, możemy zdobyć regionalną odznakę. Do pokonania jest 100 schodów, na górze nie ma ochrony przed wiatrem, więc warto przygotować się na to, że przy niepewnej pogodzie jest tam po prostu porywiście.

Czołpino

Punkt widokowy w Czołpinie znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego i niekoniecznie jest przeznaczony dla rodzin z wózkami, ponieważ piaszczysta droga może utrudnić sprawę. Do pokonania mamy kilkaset metrów, później wspinamy się pod górę. Po drodze możemy minąć miejscowe muzeum. Warto wspomnieć, że wejście na teren Słowińskiego Parku jest płatne. Latarnia nie jest dość wysoka, ma szeroki taras widokowy do kilkudziesięciu osób naraz. Dodatkową atrakcją jest udanie się w 5,5 kilometrową wędrówkę ścieżką edukacyjną.

Hel

Latarnia Morska na Helu znajduje się w lesie, kilkanaście minut spacerem od głównych atrakcji. Warto wspomnieć o tym, że do przejścia mamy prawie 200 schodów, co może okazać się nieco męczące, jednak dla takich widoków warto się na to skusić. Co jakiś czas jest możliwość zatrzymania się w dogodnym miejscu, nie utrudniając przy tym drogi pozostałym wchodzącym i schodzącym. Całość ujrzenia atrakcji i wspięcia się zajmuje ok. 30-60 minut.

Krynica Morska

Krynica Morska może poszczycić się latarnią morską, która w obecnej formie jest czynna już od ponad 70 lat. Z przystanku autobusowego nie trzeba pokonać bardzo dalekiej drogi, by do niej dotrzeć, więc warto to zrobić.  Na dole w atrakcji można kupić też pamiątki. Do przejścia jest nieco ponad 100 schodów. Kopuła na szczycie jest przeszklona i warto wspiąć się i zobaczyć panoramę miasta.

Sopot

Trójmiejskie miasto może poszczycić się wieloma interesującymi atrakcjami i 40-metrowa wieża także okaże się ciekawym miejscem wartym odwiedzenia. Znajduje się tuż przy głównym deptaku, dzięki czemu widać ją już z daleka. Stąd także całkiem niedaleko do popularnego molo. Z góry latarni można zobaczyć piękną panoramę Sopotu. Koniecznie sprawdź, czy nadal goście otrzymują certyfikat ukończenia zwiedzania latarni.

Ustka

Nie jest to za wysoki punkt widokowy, który znajduje się na terenie tego miasta. Liczy sobie tylko 68 schodów, jednak jest miłym dodatkiem do innych usteckich atrakcji. Latarnia morska znajduje się przy promenadzie, blisko pomnika Syrenki, która ma spełnić 1,5 życzenia osoby jej dotykającej. Sama latarnia z dołu wydaje się o wiele wyższa, więc nie ma sensu zniechęcać się jej wysokością, gdyż szerokie betonowe schody przechodzące w węższe  sprawią, że już będziemy u góry.

Jak widzisz, latarni morskich w pomorskim nie brakuje. Koniecznie stwórz listę, gdzie jeszcze Cię nie było i do boju!

One thought on “Latarnie morskie w pomorskim

Dodaj komentarz