Nadmorskie atrakcje turystyczne – Łeba atrakcyjna dla wszystkich

Jedną z najchętniej odwiedzanych polskich nadmorskich miejscowości, jest Łeba. Powodem jest nie tylko piękna nadmorska plaża, ale również szereg innych atrakcji, które gwarantuje nam na ta miejscowość.  Każdy lubi długie godziny spędzone na beztroskim opalaniu się nad morzem, pływaniu w chłodnej wodzie, skakaniu przez fale, czy graniu w piłkę siatkową. Przyjemne są zachody słońca i spacery nadmorskimi, pełnymi straganów lodami, goframi i pamiątkami,  ulicami. Jednak Łeba oferuje więcej atrakcji, które spodobają się każdemu.

Atrakcje turystyczne w Łebie

Niewątpliwie jedną z nich, są słynne ruchome wydmy. Są to wydmy, w których ciągle przesypuje się piasek i zostaje zwiany ze szczytu. W ten sposób, wraz z kierunkiem wiatru, przesuwa się również i wydma. Jest to bardzo ciekawe zjawisko i wszyscy turyści napływający do Łeby bardzo chętnie jadą do Słowińskiego Parku Narodowego, by oglądać ruchowe wydmy. W Łebie odbywają się również cykliczne zawody w windsurfingu. Corocznie przyciągają one nie tylko samych sportowców, ale również amatorów, którzy chętnie oglądają wodne pojedynki i kibicują swoim faworytom. Morze Bałtyckie jest miejscem przyciągającym niczym magnes.

W Łebie znaleźć może również dla siebie coś osoba, która lubi historyczne klimaty i zabytki. Do takich niewątpliwie należy barokowy kościół, który zbudowany został w 1683 roku. Posiada on również wieżę szachulcową z XVIII wieku. Zbudowany został dzięki materiałom ze zniszczonego przez sztormy wcześniejszego Kościoła Św. Mikołaja. Tego zaś, możemy oglądać jedynie ruiny, jednak i one stanowią ciekawy zabytek, usytuowany w Starej Łebie. Historycznie ciekawe są również domki rybackie, oraz zabytki kulturalne ludności pomorskiej nazywanej Słowińcami.

Poza tym, Łeba to doskonałe miejsce dla dzieci i nastolatków. Nie tylko mogą one spędzać całe dnie budując zamki z piasku i pluskając się w morzu, ale również mogą korzystać z atrakcji lunaparków. W Łebie są aż dwa lunaparki, oraz największy w Polsce i atrakcyjny chyba dla każdej grupy wiekowej, park dinozaurów, nazwany Łebapark, funkcjonujący od 2010 roku.