Najpiękniejsze miasta nadbałtyckie

Wśród najpiękniejszych miast nadbałtyckich z pewnością można wyróżnić Trójmiasto. Położony nad Zatoką Gdańską ośrodek miejski składa się tak naprawdę z trzech miast: Gdyni, Sopotu oraz Gdańska. Są to miejsca stworzone zdecydowanie dla osób, które chciałyby wypocząć nad morzem, ale jednocześnie interesuje ich też kontakt z cywilizacją. Wszystkie trzy miasta stanowią ciekawy wybór turystyczny, głownie ze względu na liczne zabytki oraz ważne miejsca historyczne. Osoby lubujące się w spacerach i innych aktywnościach też powinni znaleźć coś dla siebie. Poza pieszymi wędrówkami wzdłuż linii brzegowej, można też poszukać okolicznych lasów i jezior. Jednocześnie w samym mieście nie brakuje różnych restauracji czy klubów, w których można zarówno smacznie zjeść, jak i się rozerwać.

Charakterystyczne dla Trójmiasta miejsca

Gdańsk uchodzi za jedno z najstarszych polskich miast, dlatego nikogo nie powinien zaskakiwać fakt, że nie brakuje tam interesującej architektury. Chociażby na samym rynku znajdziemy imponujący ratusz renesansowo-gotycki, górujący nad panoramą Drogi Królewskiej – najbardziej reprezentacyjnego szlaku turystycznego w mieście. Imponować może także arsenał, czyli Wielka Zbrojownia powstała według reguł zabudowy manierystycznej. Na pewno wspomnieć trzeba też o jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta, czyli o znanym Żurawiu. Jest to stary dźwig portowy, będący jednocześnie jedną z najstarszych konstrukcji tego rodzaju w średniowiecznej Europie. W Gdańsku mieści się też na przykład Bazylika Mariacka – najstarsza ceglana, gotycka świątynia w Europie. Jej wieża służy także za punkt widokowy, z którego możemy przyjrzeć się krajobrazowi całego miasta. Również Gdynia i Sopot są turystycznie atrakcyjne. Turyści mogą się wybrać chociażby do Akwarium Gdyńskiego, gdzie nie brakuje gatunków z całego świata, zarówno ryb, jak i roślin. Niedaleko znajduje się też umiejscowione na Półwyspie Helskim Fokarium, do którego można też dostać się z Gdyni rejsem. Sopot to z kolei miejsce dla imprezowiczów, ze względu na dużą liczbę tanecznych klubów. Miłośnicy turystyki znajdą jednak również tam kilka fajnych miejsc – chociażby Krzywy Domek i Operę Leśną. Dobrą atrakcją dla całej rodziny będzie też odwiedzenie sopockiego Aquaparku.

Jaki środek transportu wybrać do poruszania się po Trójmieście

Z uwagi na to, że gdy mówimy o Trójmieście, to tak naprawdę mamy na myśli nie jedno miasto, a trzy, najsensowniejszym środkiem do poruszania się po nim wydaje się być samochód. Jeżeli jednak planujemy dostać się nad Morze z pomocą pociągu bądź samolotu, wówczas należałoby rozważyć wypożyczenie samochodu na miejscu. W Polsce nie brakuje wypożyczalni oferujących podobne usługi, więc warto wybrać możliwie najlepszą. Do czołówki z pewnością należy Flex To Go – przedsiębiorstwo mające oddziały w większości dużych polskich miast. Firma ta oferuje trzy rodzaje wynajmu ­– krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowym. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług Flex To Go, to możemy być pewni, że do naszego użytku zostanie przekazany pojazd nowy i w pełni sprawny. Flota wypożyczalni składa się z modeli wielu popularnych marek, należących do różnych segmentów.

Flex To Go w Trójmieście

Wspomniana wyżej wypożyczalnia w okolicy Trójmiasta ma nawet dwa oddziały. Jeden znajduje się przy Dworcu PKP w Gdańsku, a drugi na terenie Portu Lotniczego Rąbiechowo. Po więcej informacji zalecamy udać się na stronę internetową firmy: www.flextogo.pl. Zapoznamy się tam również ofertą oraz dokonamy wstępnej rezerwacji interesującego nas samochodu.