Ciekawostki o Morzu Bałtyckim

Polacy lubią spędzać czas nad Morzem Bałtyckim. Zresztą nadmorskie miejscowości w Polsce przyciągają nie tylko Polaków, ale również osoby z zagranicy. Jednak mało kto wie, że polski Bałtyk skrywa tak wiele ciekawostek. Jakie ciekawostki na temat polskiego Morza Bałtyckiego warto znać? Sprawdźmy to!

Morze Bałtyckie posiada dwa połączenia z innymi morzami

Czy wiesz, że Bałtyk nie jest osamotniony i ma swoich sąsiadów? Otóż Morze Bałtyckie łączy się z Morzem Białym oraz Morzem Północnym. To informacja dość ważna na temat polskiego morza, a tak naprawdę dość mocno pomijana wśród informacji dotyczących polskiego morza – więcej w tym temacie możemy dowiedzieć się na portalu https://fajnewakacje.pl/.

Wyspy należące do Morza Bałtyckiego po polskiej stronie

Mało kto wie również o tym, że po polskiej stronie Morza Bałtyckiego znajdują się także dwie wyspy. Mowa tutaj o wyspach Uznam (tutaj więcej o wyspie Uznam) i Wolin – to właśnie te dwie wyspy leżą po polskiej stronie. Warto dodać, że obydwie wyspy są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z naprawdę całego świata.

Jedno z najdłuższych Molo w Polsce właśnie w miejscowości nadmorskiej

Gdzie znajduje się największe Molo w Polsce? Oczywiście jest to Sopot i popularne tamtejsze Molo. Jednak bez wątpienia ogromną popularnością cieszy się także Molo w Kołobrzegu. To właśnie tam znajduje się długie Molo, które liczy aż 220 metrów długości w stronę morza. Popularność Kołobrzegu oraz samego tarasu spacerowego jest na tyle duża, że co roku w tej miejscowości pojawiają się ogromne ilości turystów. I mowa tutaj zarówno o turystach z Polski, jak i z zagranicy.