Grypa atakuje Pomorze: jak wzmocnić organizm?

Pomorze zachodnie przoduje w statystykach dotyczących zachorowań na grypę lub infekcje grypopodobne. W ciągu jednego tygodnia pomorskie placówki medyczne zarejestrowały w sumie 20 tysięcy pacjentów z grypą. Sezon infekcyjny zaczął się naprawdę ostro, dlatego warto popracować nad wzmocnieniem organizmu.

Jak wzmocnić organizm po grypie?

W trakcie grypy najczęściej wspomagamy się lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi, które na dłuższą metę nie są korzystne dla naszej odporności. Dlatego po grypie warto wzmocnić organizm za pomocą odpowiedniej diety. Warto uzupełnić witaminy: A, C, D i B, spożywając dużo warzyw i owoców. Bardzo dobrą opcją będą również ryby, ponieważ zawierają kwasy omega 3. Lekarze zalecają również spożywanie kiszonek, ponieważ zawierają one bakterie probiotyczne. Nie potrzeba więc żadnych dodatkowych lekarstw i suplementów, wystarczy zdrowa dieta. Do codziennych posiłków warto dodawać siemię lniane, które jest prawdziwą bombą korzyści.

Pamiętajmy, by przy przeziębieniu lub grypie często wietrzyć mieszkanie. Nie jest to przyjemne, ale pozwala pozbyć się bakterii i wirusów z domu.