Pomorskie miejscowości. Podwilcze

Leżąca w okolicach Białogardu miejscowość o nazwie Podwilcze jest chętnie odwiedzana przez tych turystów, którzy w trakcie wakacyjnych wędrówek chcą lepiej poznać tak ciekawy region, jakim jest Pomorze Zachodnie. To miejscowość, która może pochwalić się ciekawym zabytkiem. Jest nim tutejszy pałac, który tak chętnie podziwiają zaglądający na teren Podwilcza turyści. Czym może zaskoczyć ich ta budowla?

Podwilcze.

Ciekawa jest przede wszystkim jego forma architektoniczna. Jak na obiekt z końca XIX wieku przystało, tak i pałac w Podwilczu może pochwalić się imponującą, neogotycką sylwetką. Wieże i wieżyczki sprawiają, że bardziej niż wiejską rezydencję przypomina ów pałac obronny zamek. W rzeczywistości była to jednak wygodna siedziba, w której mogli w komfortowych warunkach urzędować dawni właściciele wsi. Niestety z dawnego wystroju wnętrza nie zachowało się zbyt wiele. Większość wnętrz pałacowych została poważnie zniszczona po zakończeniu II wojny światowej.

Budowle.

Zachował się za to piękny park o typowo krajobrazowym charakterze. Najczęściej spotykanymi drzewami na jego terenie są świerki oraz jodły, choć można tu dojrzeć również choinę kanadyjską oraz jedlicę.Pałac nie jest jednak jedynym ciekawym obiektem, który mogą ujrzeć turyści odwiedzający Podwilcze. Równie ciekawie prezentuje się dawna rządówka z przełomu XIX i XX wieku. To dość ciekawa budowla, mająca charakter okazałej willi, której z pewnością warto się dokładniej przyjrzeć.