Pomorze pod śniegiem. Około 3,7 tys. domów bez prądu!

Opóźnione samoloty, powalone drzewa, nieprzejezdne drogi i liczne kolizje — tak wyglądał piątek na terenie województwa pomorskiego. Ciężki śnieg spowodował mnóstwo utrudnień na drogach i pozrywał linie energetyczne. Około 3,7 tys. domów zmagało się z brakiem dostępu do prądu. Obecnie sytuacja jest dużo lepsza, ale lepiej nie rezygnować z ostrożności.

120 kolizji drogowych i 6 wypadków na Pomorzu

Z powodu złych warunków na drodze w piątek dochodziło do licznych kolizji. Drogowcy zarejestrowali 120 stłuczek oraz 6 wypadków. Trudne warunki drogowe szły w parze z nieostrożnością kierowców. I chociaż obecnie sytuacja pogodowa jest znacznie lepsza, policjanci apelują o rozwagę za kierownicą. Istotne jest poruszanie się z odpowiednią prędkością, pilnowanie przepisów oraz zachowanie stosownej, większej odległości od pojazdów poruszających się przed nami. Piesi także mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo, nosząc odblaski.

Mnóstwo pracy mieli także pomorscy strażacy i pracownicy służb energetycznych. Pozrywane linie pozbawiły prądu około 3,7 tys. domów. Awarie powodowały powalone drzewa, które załamywały się pod ciężarem śniegu.