Poszukiwania sprawcy katastrofalnej kolizji – biała furgonetka w centrum śledztwa

Siły policyjne prowadzą intensywne poszukiwania za kierowcą białego samochodu dostawczego, który być może jest odpowiedzialny za groźny wypadek na drodze krajowej nr 25, na obwodnicy miasta Brzezie. Pojazd ten zainicjował manewr wyprzedzania w sposób nieprzepisowy i niebezpieczny, co spowodowało zderzenie kilku pojazdów. Niezidentyfikowany dotąd sprawca natychmiast opuścił miejsce zdarzenia.

W niedzielę, tuż po godzinie 14:00, na drodze krajowej nr 25 niedaleko Brzezia, w powiecie człuchowskim, województwo pomorskie, miało miejsce tragiczne zdarzenie. W wyniku kolizji trzech samochodów osobowych ucierpiało dziewięć osób, w tym czworo małoletnich. Osiem spośród nich zostało natychmiast przetransportowanych do najbliższych szpitali w Słupsku, Koszalinie, Szczecinku i Chojnicach. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano osiem ambulansów, trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 15 jednostek straży pożarnej.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia przeprowadzili pierwsze ustalenia dotyczące przebiegu zdarzeń. Z ich relacji wynika, że niewiadomy kierowca białego samochodu dostawczego wyprzedzał na prostej drodze kilka aut, w tym citroena i peugeota. Z naprzeciwka nadjeżdżał osobowy opel, którego kierowca musiał skręcić na pobocze, by uniknąć czołowego zderzenia z furgonetką. Ten manewr doprowadził jednak do utraty kontroli nad pojazdem i zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka citroenem, a następnie z peugeotem jadącym tuż za nim.

Kierowca samochodu dostawczego, którego nieprawidłowe wyprzedzanie prawdopodobnie było przyczyną tego tragicznego zdarzenia, nie zatrzymał się na miejscu wypadku i odjechał. Właściciel pojazdu jest w trakcie identyfikacji przez policję pomorską – informuje rzecznik prasowy. Szczegółowe okoliczności i przebieg tego tragicznego incydentu są jeszcze badane. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach oraz do własnych umiejętności za kierownicą. „Sezon urlopowy to okres wzmożonego ruchu na drogach prowadzących nad morze, dlatego planujmy swoją podróż z wyprzedzeniem i robić przerwy podczas upalnych dni” – apelują funkcjonariusze w oficjalnym komunikacie.