Poszukiwany złodziej z Koszalina wpadł w ręce policji za przekroczenie prędkości w Pogorzelicach

Policja w Pogorzelicach, położonych w województwie pomorskim, zatrzymała 28-letniego mężczyznę pochodzącego z Koszalina pod zarzutem przekroczenia dozwolonej prędkości. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany na podstawie aż dziesięciu listów gończych za niewykonanie wyroków pozbawienia wolności. Wiadomość ta została przekazana w poniedziałek przez biuro prasowe Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Lęborku.

Zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec Koszalina w województwie zachodniopomorskim, podróżował samochodem marki Skoda przez Pogorzelice. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z lęborskiej drogówki za przekroczenie dozwolonej prędkości. Po sprawdzeniu jego danych w systemach informacyjnych policji stwierdzono, że na mężczyznę wydano łącznie szesnaście nakazów poszukiwawczych, w tym dziesięć listów gończych – informuje służba prasowa KPP w Lęborku.

„Zatrzymany 28-latek od około dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za różne przypadki kradzieży został skazany na karę pozbawienia wolności przez sądy z pięciu różnych województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz śląskiego”, czytamy w oficjalnym komunikacie policyjnym.

Złodziej został zatrzymany pod koniec ubiegłego tygodnia i przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Następnie trafił do jednego ze zakładów karnych.