Rodzinny festyn w Szkole Podstawowej nr 5 w Chojnicach: celebrowanie Dnia Dziecka, Matki i Ojca

31 maja Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach stała się areną rodzinnej zabawy, kiedy to zorganizowano Piknik Rodzinny. Uczniowie szkoły, wspólnie z rodzicami i rodzeństwem, mieli okazję uczcić trzy istotne święta – Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca.

Uczestnicy wydarzenia nie mieli czasu na nudę – atrakcji było naprawdę wiele. Między innymi, dzieci miały możliwość bawić się w lanie wody oraz poznawać z bliska wozy strażackie dzięki obecności członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Chojnic. Pokazy pierwszej pomocy prezentowane były przez członków Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz klubu Automobilklub Rallyland. Natomiast harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Alert” zadbali o dodatkowe atrakcje na pikniku oraz wsparli nauczycieli przy stoiskach oferujących słodkości.

Podczas pikniku mogliśmy zaobserwować różnorodność propozycji dla gości, począwszy od możliwości zapoznania się ze sztuką, poprzez rozwiązywanie łamigłówek matematycznych, aż po rywalizację w turnieju Rummikub. Przy tej okazji, uczestnicy mogli również przyjrzeć się językowi kota pod mikroskopem i potańczyć zumbę. Oprócz tego, oferowano dynamiczne rozgrywki sportowe, warsztaty plastyczne, zabawę w robienie baniek mydlanych i malowanie twarzy. Szczególnym powodzeniem cieszyły się też zadania związane z technologią komputerową, w tym robotyką oraz długopisami 3D.