Wkrótce ruszają Kujawsko-Pomorskie Dni Szlaku św. Jakuba: szczegóły nadchodzącego wydarzenia

Odliczanie do Kujawsko-Pomorskich Dni Szlaku św. Jakuba rozpoczęło się. Tegoroczne obchody zaplanowano na 28 lipca i odbędą się w miejscowości Szafarnia, w Ośrodku Chopinowskim. Obecnie trwają przygotowania do szeregu planowanych wydarzeń, które mają za cel promowanie tego popularnego szlaku pielgrzymkowego. Gazeta Pomorska i Nasze Miasto Golub-Dobrzyń objęły patronat nad tymi wydarzeniami.

Głównym celem imprezy jest ukazanie atrakcyjności szlaku jakubowego, który przebiega przez obszar województwa kujawsko-pomorskiego. Chodzi zarówno o jego atrakcje turystyczne, jak i możliwości noclegowe dla podróżników. W związku z tym przewidziane są stoiska promocyjne, które będą prezentować różnorodne walory kulturalne, historyczne oraz przyrodnicze Szlaku św. Jakuba.

Ciekawym punktem programu będzie możliwość wysłuchania relacji osób, które odbyły pielgrzymkę do hiszpańskiego Santiago de Compostela. Swoimi doświadczeniami podzielą się z uczestnikami wydarzenia. Z myślą o najmłodszych zorganizowane zostaną interesujące warsztaty plastyczne. Ich głównym tematem będzie muszla św. Jakuba, symbol pielgrzymowania do Santiago de Compostela.

Jak informuje Ośrodek Chopinowski, podczas wydarzenia szczególnie promowane będą atrakcje turystyczne różnych odcinków Szlaku św. Jakuba. Wśród nich znajdą się Camino Polaco, Dobrzyńsko-Kujawska Droga św. Jakuba, Nadwiślańska Droga św. Jakuba oraz Bydgoska Droga św. Jakuba.