XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia w Gdańsku łączą siły, oferując mieszkańcom niezapomniane przeżycia

W najbliższą niedzielę w Gdańsku odbędą się dwa głośne wydarzenia: XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nich udział kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym mieszkańcy regionu Pomorze, Polonia z Niemiec i Luksemburga oraz wierni z różnych zakątków Polski.

Impreza rozpocznie się od radosnego marszu ulicami Gdańska, którego kulminacyjnym punktem będzie Plac Zebrań Ludowych. Uczestnicy będą mogli cieszyć się czterema koncertami, podczas których wystąpi 13 specjalnych gości, a także korzystać z 20 darmowych atrakcji dla najmłodszych. Na głodnych czekać będzie osiem foodtrucków.

Na scenie zaprezentują się takie gwiazdy jak Mocni w Duchu, Arka Noego, Edzio i Łzy. Ale nie tylko muzyka będzie atrakcją festiwalu. Przewidziano również czas na refleksję z bp Piotrem Przyborkiem, Tymoteuszem Filarem, Robertem Friedrichem „Litzą”, Eweliną Chełstowską, ks. Dominikiem Chmielewskim SDB, Michałem Koterskim, ks. Rafałem Główczyńskim „Księdzem z Osiedla” oraz s. Urszulą Kłusek SAC.

Za patronat nad wydarzeniem wzięli abp Tadeusz Wojda SAC – metropolita gdański, Episkopat Polski oraz prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Jest to kontynuacja i rozbudowa Marszu o elementy festiwalu, który stwarza możliwość spędzenia czasu w pozytywnej atmosferze, uczestniczenia w atrakcjach kulturalnych i rekreacyjnych oraz głębokiego zaangażowania się w modlitwę i refleksję nad wartością życia.