17-letni chłopak pędził po drogach bez prawa jazdy

Siły porządkowe z Kościerzyny, położonej w województwie pomorskim, ujęły 17-letniego młodzieńca, siedzącego za kierownicą samochodu, mimo braku uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jego pasażerem był znajomy, zaledwie rok młodszy od niego. W trakcie udaremniającej ucieczki, obu podczas ucieczki zostawili swoje auto i schronili się w głębi lasu.

Cała sytuacja miała miejsce 22 marca, we wczesnych godzinach porannych na terenie Kościerzyny. Chłopiec prowadzący Fiat Stilo wszedł w pole widzenia funkcjonariuszy na ulicy Kartuskiej. Mężczyzna nie zważał na sygnały wysyłane przez policjantów i zdecydował się na przyspieszenie i ucieczkę. W miejscowości Gołubie Kaszubskie zarówno on, jak i jego pasażer opuścili pojazd, a następnie uciekli do pobliskiego lasu.

– Po chwili zarówno 16-letni pasażer, jak i 17-letni kierowca zostali zatrzymani przez nasze siły – relacjonował oficer prasowy kościerskiej komendy policji, aspirant sztabowy Piotr Kwidziński.

Po zatrzymaniu, oba mężczyźni zostali przetransportowani do kościerskiego komisariatu.

Podczas dochodzenia mundurowi wykryli, że 17-letni młody człowiek nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo na jego samochodzie znajdowały się podrabiane tablice rejestracyjne. Został umieszczony w areszcie i już przeszedł przesłuchanie. Teraz czeka go proces sądowy.