35-letni kierowca mercedesa zatrzymany po kolizji ze skuterem w Słupsku

Do zatrzymania mężczyzny kierującego mercedesem doszło za sprawą funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Incydent wydarzył się poprzedniego dnia wieczorem, gdy kierujący mercedesem najprawdopodobniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i wszedł na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Skutkiem tego był zderzenie z prawidłowo poruszającym się motocyklistą. W wyniku incydentu, 35-letniemu kierowcy pobrano krew w celu sprawdzenia, czy podczas zdarzenia był on pod wpływem substancji o działaniu podobnym do alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 20:00 na skrzyżowaniu ulic Garncarskiej i Wiejskiej w Słupsku, gdzie pracowali słupscy policjanci. Według ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna prowadzący mercedesa jechał z ulicy Garncarskiej w kierunku Gdańskiej i prawdopodobnie nie przestrzegał sygnalizacji świetlnej. W wyniku tego uderzył w motocyklistę, który wyjeżdżał z ulicy Wiejskiej. Motocyklista z poważnymi obrażeniami został przewieziony na SOR.

Mężczyzna prowadzący mercedesa przeszedł badanie alkomatem, które nie wykazało obecności alkoholu w jego organizmie. Niemniej jednak, zachowanie mężczyzny sugerowało, że mógł być pod wpływem substancji o działaniu podobnym do alkoholu. W związku z tym, policjanci zatrzymali go i zabezpieczyli krew w celu przeprowadzenia dodatkowych badań. Analiza ta będzie mogła potwierdzić lub wykluczyć obecność środków odurzających w organizmie kierowcy.

Na miejscu wypadku funkcjonariusze przeprowadzili czynności procesowe, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli ślady oraz materiały z kamer monitoringu.