Co warto zobaczyć w Pucku?

Choć Puck zależy nad zatoką, jego odległość od takich miast jak Władysławowo, czy nawet Gdańsk nie jest jakaś nie do pokonania. Sprawdź, jakie atrakcje warto zobaczyć w tym mieście. Na nudę nie można narzekać, a miasteczko jest niezwykle urokliwe.

Atrakcje Pucka

Choć Puck to stosunkowo małe miasteczko, jest tutaj co robić przez co najmniej dzień. Na uwagę zasługują m.in. Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, gdzie jeden oddział nazywa się ,,Szpitalik” i opowiada o historii i działaniach sanitarnych. Warto wybrać się do niego jeśli interesujecie się taką tematyką lub macie ochotę zobaczyć coś nietuzinkowego. W samym sercu rynku znajduje się zaś oddział stały, gdzie są wystawy stałe i czasowe. Znajdują się tam m.in. galerie obrazów, wystawy dotyczące wypraw morskich. Najlepiej na bieżąco śledzić stronę Muzeum lub zadzwonić i spytać. Bilety są bardzo tanie, więc warto się tam wybrać. Na uwagę zasługuje także plaża, czy w pobliskim parku szachownica do gry, w którą można zagrać.

Przespaceruj się urokliwymi uliczkami

Być może widziałeś na własne oczy lub w Internecie zdjęcia puckiego rynku. Znajduje się tam słynna ławeczka z lwem i rybą, nawiązująca do herbu miasta.  Warto zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Nie da się przejść obojętnie obok kolorowych kamieniczek, których tam nie brakuje. Warto także wziąć udział w warsztatach w Hucie Szkła Puck Glas, gdzie można zobaczyć jak wyrabia się prawdziwe szklane cuda. Na brak wrażeń nie można narzekać, warto zarezerwować sobie co najmniej jeden dzień w tej pomorskiej miejscowości. Na pewno nie będzie to czas stracony. Choć strefa gastronomiczna nie jest zbyt bogata, można zjeść posiłek nad zatoką lub posilić się w pysznej pierogarni dosłownie kilka kroków od centrum Pucka.

Miejsca warte uwagi niedaleko Pucka

Warto wybrać się do niedaleko oddalonego Rzucewa, gdzie znajduje się Park Kulturowy – Osada Łowców Fok. Za niewielką opłatą można wejść do budynku, gdzie dowiemy się więcej na temat łowiectwa i innych zajęć, którymi zajmowała się tamtejsza ludność. Gdybyście jednak mieli więcej czasu, warto skusić się na obejście terenu wokół, jest dość dobrze oznaczona trasa, gdzie w lesie i wzdłuż plaży znajdują się jeszcze kolejne ciekawostki dotyczące Parku Kulturowego. Jeśli zaś pojedziemy w drugą stronę, warto za cel podróży obrać Sławutowo i Sławutówko, gdzie znajduje się Park Ewolucji oraz Osada Średniowieczna, na dokładne zwiedzenie obu miejsc warto zarezerwować sobie cały dzień.  Jak widzisz, Puck i okolice mają wiele atrakcji do zaoferowania. Wystarczy tylko z nich skorzystać.