Zagroda Śledziowa w Starkowie

Zagroda Śledziowa w Starkowie to miejsce nietuzinkowe, na które warto zwrócić uwagę. Nie można jednak o nim zapomnieć w czasie pobytu w pomorskim.

Śledzie w pomorskim

Nad morzem jest wielu miłośników ryb. Turyści wybierają się tam tylko w tym celu, by przede wszystkim skusić się na smażoną rybkę. Wiadomo, że  w tak pięknym otoczeniu smakuje inaczej. Nad wodą nie brakuje więc miejsc, w których można skusić się na taki przysmak. Mniej znaną atrakcją, na którą także warto zwrócić uwagę jest jednak Zagroda Śledziowa w Starkowie. Śledzie odgrywają tam bardzo dużą rolę, co niesamowicie cieszy, gdyż jest się na co zapatrzeć. Jest to o tyle ciekawe miejsce, że oprócz zwiedzania można skusić się też na jakiś śledziowy specjał w restauracji.

Spacer po zagrodzie

W Zagrodzie Śledziowej w Starkowie można przespacerować się po zagrodzie. Nie ma tam wielu pomieszczeń, jednak można poczytać o tych rybach. Jest także możliwość zobaczenia starych puszek i innych eksponatów, które zachwycają swoją mnogością. Jest to nietuzinkowe miejsce, z którego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Nie jest niestety zbytnio rozpropagowane, jednak dzięki nawigacji bez problemu można tutaj trafić. Jest to ciekawe miejsce do tego by zobaczyć śledziowe pamiątki, a także zjeść obiad w tymi rybami w roli głównej. To idealna okazja by zrobić sobie przystanek na trasie podczas rybnego posiłku.

Wstęp co łaska

Dodatkową zaletą Zagrody Śledziowej jest to, że wstęp kosztuje co łaska. W pierwszym pomieszczeniu znajduje się puszka do wrzucania datków. Jest to dobra okazja do tego by za kilka złotych lub więcej poznać jakieś ciekawe miejsce. Jest to miejsce interesujące nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy chcą posiąść nową wiedzę. Pomieszczeń nie jest tutaj za dużo, więc obejście całości nie zajmuje wiele czasu. Warto skusić się na takie niebanalne atrakcje, gdyż te, które wszyscy znają są często polecane, a o takich mniejszych mało kto pamięta. Pomorskie ma wiele świetnych, ale mniej rozpropagowanych miejsc, na które warto też zwrócić uwagę.

Co warto zobaczyć blisko Starkowa?

W okolicy Starkowa warto wybrać się także do Miastka, gdzie znajduje się pomnik zbójnika Rummela. Jest on drewniany i zlokalizowany przy głównej ulicy, więc nie sposób go przegapić. Warto wybrać się także do Słupska, gdzie jest prowadzona przez ludzi z pasją Izba Historii Kolei. Warto wcześniej umówić się na spotkanie i zarezerwować dość dużą ilość czasu. W Słupsku można bezpłatnie pokusić się także o szukanie niedźwiadków zlokalizowanych w różnych punktach miasta. Nie można zapomnieć też o zdjęciu z zabytkowym tramwajem. W Strzelinku z kolei znajduje się Dolina Charlotty, czyli kompleks z Parkiem Bajek, Fokarium, wodnym ZOO Safari. W Swołowie z kolei warto pokusić się o  Muzeum Kultury Ludowej Pomorza i Zagrodę Albrechta, czyli skanseny.