Zwiedzanie statków w pomorskim

W województwie pomorskim w Trójmieście można skusić się na zwiedzanie trzech statków. Każdy z nich jest inny, jednak wszystkie na swój sposób wyjątkowe z tego powodu, że można dokładnie zobaczyć ich wnętrze.

Statek Sołdek w Gdańsku

Podróżowanie po Gdańsku dostarcza niesamowitych wrażeń. Atrakcji głównych jest tam co najmniej na kilka dni. Dodatkowo cały czas powstaje coś nowego, nie wszystko jest w centrum, więc można zwiedzać sektorami. Miasto jest zachwycające i nawet spacer uliczkami należy do przyjemności. Dziś jednak skupmy się na wodnych atrakcjach. Jedną z nich jest Statek Sołdek w Gdańsku, który znajduje się po drugiej stronie Motławy tuż obok Narodowego Muzeum Morskiego. Dla zwiedzających udostępnione są kabiny mieszkalne, maszyneria oraz tematyczna wystawa wewnątrz statku. Do tego pozostaje możliwość obejścia wszystkiego na zewnątrz. Istnieje szansa kupienia biletu łączonego na kilka miejsc. Można skusić się na zwiedzenia statku, rejs Motławą w obie strony obraz wejście do Narodowego Muzeum Morskiego. Wszystkie atrakcje są świetne, więc warto z nich skorzystać kupując bilet łączony na wszystkie z nich.

Okręt ORP Błyskawica w Gdyni

Jeżeli udamy się nieco dalej do Gdyni mamy możliwość obejrzenia dwóch kolejnych morskich pokładów. Jednym z nich jest Okręt ORP Błyskawica. Atutem jest to, że podczas kupienia biletu na ten okręt możemy także jednocześnie wybrać się do Muzeum Marynarki Wojennej, która znajduje się kilka minut spacerkiem dalej. Na okręcie możemy poruszać się samodzielnie dzięki strzałkom, więc nie sposób się zgubić. Na turystów czekają podkład, maszyneria oraz tematyczne wystawy w pomieszczeniach okrętowych. Jeśli chodzi o Muzeum Marynarki Wojennej przed znajduje się wystawa plenerowa, m.in. z samolotami. Muzeum zwiedza się samodzielnie i znajdują się tam bardzo ciekawe wystawy.

Statek Dar Pomorza w Gdyni

Ten statek znajduje się tuż za Okrętem OSP Błyskawica, więc warto skusić się na obie propozycje i porównać swoje wrażenia. Tutaj także można skusić się na dokładne obejrzenie maszynerii. Tym co jest dodatkowo są kajuty mieszkalne. Jest to możliwość dla nowych osób, by zobaczyć jak wyglądało życie na statku. Na statku znajduje się także kotwica z misiem, zwiedzanie odbywa się w ruchu kołowym. Nie zabrakło także wystawy poświęconej historii statku, z której można się sporo dowiedzieć. Wszystkie trzy morskie propozycje cieszą się sporym zainteresowaniem turystów z tego względu, że można je zwiedzać samodzielnie i bilety wstępu nie są za drogie. Warto pokusić się o odwiedzenie wszystkich trzech.