Dariusz Chmielewski ponownie na stanowisku konserwatora zabytków w regionie pomorskim

Dariusz Chmielewski, na początku tygodnia, objął funkcję konserwatora zabytków na terenie województwa pomorskiego. Zadeklarował, że podjęte przez niego działania będą miały na celu usprawnienie pracy urzędu oraz efektywniejsze realizowanie powierzonych mu zadań.

Chmielewski to doświadczony specjalista, który swoje obowiązki jako konserwator zabytków w regionie pomorskim pełnił już w latach 2012 do 2016. Jest absolwentem toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, gdzie kształcił się na Wydziale Sztuk Pięknych, zdobywając tytuł magistra ochrony dóbr kultury, ze specjalnością w zakresie konserwatorstwa.

W swoim dorobku zawodowym posiada także inne ciekawe stanowiska. Pracował m.in. jako inspektor wojewódzki w Państwowej Służbie Ochrony Zabytków w Toruniu. Karierę kontynuował także w gdańskim Urzędzie Miejskim, gdzie był członkiem biura miejskiego konserwatora zabytków. Ponadto odznaczył się jako pełnomocnik prezydenta Gdańska, skupiając się na zadaniach związanych z odbudową kościoła św. Katarzyny, który ucierpiał w wyniku pożaru.

Oficjalne powołanie Chmielewskiego na stanowisko konserwatora zabytków odbyło się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Dokument potwierdzający nominację wręczyła mu Beata Rutkiewicz – wojewoda pomorska.