Na co obecnie zwrócić uwagę przy zakupie tabletu.

Tablet to bardzo praktyczne, uniwersalne i wygodne urządzenie, za pomocą którego można przeglądać i czytać treści. Na rynku istnieje jednak szeroki wachlarz możliwości, więc wybór konkretnego modelu może być trudny.

Jak wybrać najlepszy dla mnie tablet?

Jeśli chodzi o znalezienie tabletów o najlepszym stosunku jakości do ceny, zaleca się dokonanie porównania i dostęp do opinii ekspertów i tak dalej. Nie będziemy robić analizy z najnowszymi nowościami lub najbardziej popularnych marek, ale mamy zamiar wymienić najważniejsze względy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie tabletu. W ten sposób wybierzesz model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, w zależności od tego, jak zamierzasz go używać.

Rozmiar ekranu.

Rozmiar nie jest niezbędny, ale jest ważnym czynnikiem. Dokonując wyboru należy pamiętać o jego lekkości i komforcie w zależności od wykonywanego zadania. Na przykład, jeśli chcesz kupić tablet do przeglądania stron internetowych lub czytania ebooków, wystarczy model 7- lub 8-calowy. Jeśli jednak chcesz uzyskać więcej szczegółów, 9 cali może być najlepszą opcją, chyba że chcesz używać go dwoma rękami lub nawet dodać klawiaturę. W tym drugim przypadku najbardziej efektywną alternatywą jest 12- lub 13-calowy ekran.

Wymagania techniczne.

Pamięć i procesor. Dobry tablet powinien mieć minimum cztery rdzenie i jeden gigabajt pamięci RAM. Należy pamiętać, że im mniej pamięci masz, tym więcej lagów doświadczysz podczas przeglądania różnych stron internetowych. Gdy urządzenie zacznie wypełniać się plikami i aplikacjami, prędkość będzie spadać, więc jeśli możesz wybrać tablet o pojemności 2 gigabajtów, tym lepiej.
1. Pamięć masowa.
Mniej niż 16 gigabajtów miejsca nie jest dla Ciebie dobre. Systemy operacyjne Android wymagają co najmniej 8 gigabajtów, a karty microSD są dobre tylko do przechowywania plików multimedialnych.
2. Bateria.
Zużycie będzie proporcjonalne do wielkości ekranu, tym bardziej jeśli patrzysz na model z mocnym procesorem i dobrą rozdzielczością. Staraj się wybierać urządzenia o pojemności 5000 mAh lub większej.
3. Łączność.
Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli korzystasz głównie z WiFi, wybierz tablety z szybkim połączeniem bez opóźnień. Jeśli natomiast chcesz mieć możliwość stałego dostępu do Internetu, powinien mieć łączność 3G lub 4G LTE. Interesujące są również modele Bluetooth najnowszej generacji z wyjściem HDMI do podłączenia ich do telewizora.
4. Ekran.
Bardzo interesujące są tablety, które oferują dobrą jakość oglądania w rozdzielczości Full HD (1920×1080) lub 4K.
5. Kamera.
Tablety nie są najbardziej odpowiednimi urządzeniami do robienia zdjęć lub nagrywania filmów, chociaż nie jest złym pomysłem posiadanie wysokiej jakości przedniej kamery do wideokonferencji.

Systemy operacyjne.

System iOS firmy Apple nie jest bardziej niezawodny niż inne systemy operacyjne, ale oferuje zaawansowane narzędzia bezpieczeństwa i dedykowany rynek. Android ma otwarte i przyjazne dla użytkownika środowisko do tworzenia aplikacji, choć może to prowadzić do pewnych problemów z bezpieczeństwem. Jednak rynek aplikacji jest mniejszy, a wymagania techniczne do płynnego korzystania z nich są wysokie.