Wskazówki, jak dbać o baterię telefonu komórkowego.

Bateria to bez wątpienia jedna z kluczowych części telefonów komórkowych, która przyprawia użytkowników o największy ból głowy. Trudno znaleźć kogoś, komu nie rozładowała się bateria w najmniej odpowiednim momencie i kto musiał szukać gniazdka, aby ją naładować, kiedy jest najbardziej potrzebna. Chociaż prawda jest taka, że baterie do telefonów komórkowych są coraz trwalsze, wszyscy zauważamy, że z czasem stają się mniej efektywne i szybciej się rozładowują. Jak dbać o baterię telefonu komórkowego, aby działała dłużej? Postaramy się pomóc Ci z kilkoma wskazówkami, aby Twoje baterie działały dłużej:

Nie rozładowuj całkowicie baterii.

W przeciwieństwie do tego, co działo się z pierwszymi bateriami do telefonów komórkowych, nowoczesne baterie litowo-jonowe nie powinny być w pełni rozładowane, ponieważ teraz działają na zasadzie cykli ładowania i bardziej efektywne jest ładowanie ich, gdy są w połowie pełne, co stanowi około pół cyklu, niż pełne rozładowanie i ponowne naładowanie, ponieważ zajmie to więcej czasu i będzie się nagrzewać, co nie jest dobre dla baterii. Z reguły nie należy dopuścić do spadku poniżej jednej trzeciej naładowania.

Raz w miesiącu wykonaj pełny cykl ładowania.

Jeśli wykonywałeś powyższe czynności, dobrze jest od czasu do czasu ponownie skalibrować baterię, więc mniej więcej raz w miesiącu powinieneś to zrobić.
1. Całkowicie naładować baterię.
2. Całkowicie rozładować baterię.
3. Naładować baterię do pełna.
Dzięki temu telefon będzie prawidłowo mierzył poziom naładowania baterii, ponieważ z czasem bateria traci kalibrowanie.

Unikać gorących temperatur.

Baterie działają najlepiej w zimnie, ciepło jest jednym z ich wrogów, więc należy zawsze unikać posiadania telefonu w pobliżu źródeł ciepła, również unikać używania go dużo, gdy jest ładowanie, co znacznie zwiększa ciepło poniesione przez baterię.
Innym powszechnym mitem, który można zobaczyć jest unikanie pozostawiając go ładowania w nocy, jednak nie jest to już konieczne, ponieważ nowoczesne telefony komórkowe mają menedżerów ładowania, które zatrzymują się ładowania, gdy bateria osiągnie 100%.

Dzięki tym wskazówkom przedłużysz żywotność baterii, ale pamiętaj, że degradacja baterii jest nieunikniona i prędzej czy później dobiegnie końca i będziesz musiał ją wymienić. Dzięki tym wskazówkom sprawisz, że ten moment będzie jak najbardziej spóźniony.