Najciekawsze miejsca na Pomorzu Zachodnim!

Pomorze Zachodnie jest niezwykle atrakcyjnym regionem w naszym kraju pod względem turystycznym. Trudno się dziwić – nie tylko jest to miejsce o wiekowej i bogatej historii, a co za tym idzie, okazałe w liczne zabytki, lecz także przepiękne miejsca, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Przedstawimy najciekawsze i najbardziej urokliwe miejsca na Pomorzu Zachodnim, które zdecydowanie warto odwiedzić i zostać na dłużej.

Wyspa Wolin.

Jest to największa wyspa na terenie całej Polski. Wolin oddzielony jest od lądu przez cieśninę Dziwna oraz Zalew Szczeciński. To właśnie na tej wyspie mieści się jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych w naszym kraju – mowa tu oczywiście o Wolińskim Parku Narodowym. Na terenie wyspy Wolin znajdziemy także urokliwe jeziora polodowcowe, skansen zawierający zrekonstruowane chaty i obiekty z X wieku, a jeżeli będziemy mieli szczęście, to być może natrafimy także na niezwykle majestatycznego ptaka, jakim jest orzeł bielik.

Jezioro Szmaragdowe.

Jezioro to znajduje się w Szczecinie – nie powstało jednak w sposób naturalny, lecz jest sztucznym zbiornikiem, które powstało w miejscu dawnego wyrobiska kopalni margla oraz kredy. Ciekawostką jest, że na dnie jeziora wciąż znajdują się zabytkowe maszyny górnicze – wynika to z faktu, że nikt nie planował zalania tego zbiornika, a wszystko było dziełem przypadku. Obecnie jezioro to przyciąga ogromne ilości turystów, jak i okolicznych mieszkańców. Skąd wzięła się jego nazwa? Ze względu na szmaragdowy kolor wody, który spowodowany jest obecnością w niej węglanu wapnia.