Planowane badania geologiczne na terenie przyszłej elektrowni jądrowej w gminie Choczewo będą prowadzone przez firmę z Pomorza

Zakład z Słupska otrzymał zlecenie na przeprowadzenie badań geologicznych na obszarze, gdzie ma powstać elektrownia jądrowa, lokalizowana w gminie Choczewo. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, wyraził swoje zadowolenie z faktu, że przedsiębiorstwo z regionu będzie miało szansę uczestniczyć w tak ambitnym projekcie jak budowa elektrowni jądrowej. Jego zdaniem, jest to wyraźny dowód na to, jak duże możliwości mają firmy z Pomorza.

Informacja o rozpoczęciu badań geologicznych została ogłoszona podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskiego giganta branży budowlanej – firmy Bechtel, która ma na swoim koncie realizację konstrukcji elektrowni. W naradzie udział wzięli także reprezentanci Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz pełnomocnik rządu do spraw infrastruktury energetycznej. Spotkanie zgromadziło również delegatów firm zaangażowanych w proces budowy elektrowni: Polskie Elektrownie Jądrowe, Westinghouse Polska oraz Bechtel Polska. Wśród obecnych byli również Beata Rutkiewicz, wojewoda pomorska i Leszek Bonna, wicemarszałek Województwa Pomorskiego. Spotkanie uświetnił swoją obecnością Mark Brzezinski, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Firma P.S.D. w Bukówce sp. z o.o. została wybrana do przeprowadzenia prac terenowych. Marszałek Mieczysław Struk wyraził nadzieję, że udział firm lokalnych w projekcie będzie się zwiększać, uważając to za początek rosnącej roli przedsiębiorstw pomorskich w tak istotnych dla regionu inicjatywach.