Potężna kolizja na przejściu dla pieszych w Kowalach – 23-letniemu kierowcy peugeota grozi do 3 lat więzienia

W przerażającym incydencie, który miał miejsce na przejściu dla pieszych w Kowalach w gminie Kolbudy, kobieta została potrącona przez samochód i musiała zostać przyjęta do szpitala. Młody mężczyzna, który prowadził pojazd marki Peugeot, teraz stawia czoła konsekwencjom swoich działań. Teoretycznie może otrzymać karę do 3 lat pozbawienia wolności za spowodowanie tego tragicznego wypadku.

Sygnalizacja o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym dotarła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim jednego z wieczorów. Policjanci ruchu drogowego szybko udali się na miejsce wypadku, aby scharakteryzować sytuację i ustalić szczegółowe okoliczności.

Informacje uzyskane na miejscu ujawniły, że 23-letni mężczyzna prowadzący samochód osobowy marki Peugeot najechał na 40-letnią kobietę. Ofiara była w trakcie przechodzenia przez jezdnię na odpowiednio wyznaczonym przejściu dla pieszych – wyjaśnił mł. asp. Karol Kościuk, oficer prasowy KPP Pruszcz Gdański. Jego słowom towarzyszyła informacja, że kobieta została przewieziona do szpitala w Gdańsku, aby otrzymać niezbędną pomoc medyczną.

Na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze ruchu drogowego i technik kryminalistyki przeprowadzili szczegółowe oględziny pojazdu oraz miejsca wypadku. Dokumentowali również całą sytuację za pomocą zdjęć i sporządzili szkic sytuacyjny. W ramach procedury sprawdzili również stan trzeźwości młodego kierowcy – jak podaje rzecznik pruszczańskiej policji, był on trzeźwy w momencie wypadku. W międzyczasie, prawo jazdy 23-letniego mężczyzny zostało tymczasowo zawieszone.