Prognoza pogody: Chmury nad Polską, najcieplej na zachodzie

Polska będzie dzisiaj skąpana w chmurach, z możliwością przelotnych deszczyków na północy naszej ojczyzny. Najwyższe temperatury odnotujemy na zachodnim obszarze kraju. W województwie kujawsko-pomorskim termometry mogą pokazać nawet do 22 stopni Celsjusza.

Naszą krainę dotyka wpływ osłabiającego się wyżu atmosferycznego pochodzącego z południowej części Europy. Na północnych obszarach naszego kraju można zaobserwować wpływ niskiego ciśnienia zatoki nad Skandynawią, wraz z ciepłym frontem atmosferycznym poruszającym się z zachodu na wschód. W związku z tym napływa do nas ciepłe powietrze polarne morskie.

W poniedziałek, cała Polska spotka się z umiarkowanym zachmurzeniem. Natomiast na północy mogą wystąpić okresy dużego zachmurzenia, a także lokalne niezbyt intensywne opady deszczu. Najwyższa temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na wschodzie, poprzez 22 stopnie w centrum, aż do 25 stopni na zachodzie. W regionach podgórskich Karpat termometry wskażą około 16 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego z kierunku południowo-zachodniego.

W województwie Kujawsko-Pomorskim od rana spodziewane jest duże zachmurzenie w centrum i na południu. W innych częściach tego regionu chwilami może pokazać się słońce, ale także tam można spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia. W ciągu dnia chmur będzie przybywać, jednak nie przyniosą one opadów deszczu. Temperatura w tym regionie będzie oscylować między 20 a 22 stopniami Celsjusza.