Przełom w infrastrukturze drogowej Pomorza: Premier zatwierdza dofinansowanie

Zapowiadają się duże zmiany w sektorze transportu drogowego dla mieszkańców regionu Pomorza. Szef rządu, Mateusz Morawiecki, udzielił oficjalnej aprobaty na listę projektów powiatowych i gminnych, które mają otrzymać wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Te fundusze są częścią procesu zatwierdzania wniosków na rok 2024. W ramach tego programu, ponad 62,8 milionów złotych zostanie przekazane do powiatów kartuskiego i kościerskiego na cele związane z budową oraz remontem dróg lokalnych.

Samorządy z powiatów słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego i puckiego otrzymają natomiast blisko 71 milionów złotych przeznaczonych na rozwój infrastruktury drogowej. Dodatkowo, powiaty człuchowski i chojnicki skorzystają z dofinansowania w wysokości 45 milionów złotych.

Oświadczenie wydane przez rząd podaje, że dofinansowanie pokryje od 50 do 80 procent kosztów przewidzianych inwestycji. Łącznie, w regionie pomorskim wsparcie otrzymało 34 inicjatywy powiatowe i 137 projektów gminnych. To oznacza poprawę infrastruktury na ponad 220 kilometrach tras. W sumie, dofinansowanie na rok 2024 wyniesie ponad 219 milionów złotych. Łączna suma dofinansowania, uwzględniająca także długoterminowe projekty, przekroczy 370 milionów złotych.