Podróż eurodeputowanego Patryka Jakiego po Pomorzu Zachodnim

Patryk Jaki, członek Parlamentu Europejskiego z partii Prawo i Sprawiedliwość, spędził sobotę wizyta w Stargardzie i Szczecinie. Dziś planuje kontynuować swoją podróż, odwiedzając kolejne lokalizacje na terenie Pomorza Zachodniego.

W trakcie soboty, Jaki uczestniczył w publicznym zebraniu w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. W późniejszych godzinach dotarł do Szczecina, gdzie spotkał się z mieszkańcami w auli Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas tych wydarzeń prowadził dyskusje na szereg istotnych kwestii.

Rozmawiał o pozycji Polski na światowej arenie politycznej, omówił niemieckie propozycje federalizacji Unii Europejskiej i przedyskutował strategię bezpieczeństwa kraju. W swoim przemówieniu nie ominął takich tematów jak obecne wyzwania związane z bezpieczeństwem oraz potrzeby w tym obszarze. Skupił się również na polityce prowadzonej przez lokalne samorządy w Polsce. Odnosząc się do sytuacji uchodźców w Europie, wyraził swoje przekonanie, że polityka przymusowej relokacji może zyskać jeszcze szerszy zasięg, niż obecnie.

Kolejne publiczne spotkania z Patrykiem Jakim zaplanowano na niedzielę. Będą miały one miejsce w takich miastach jak Pyrzyce, Myślibórz, Gryfino i Goleniów.