Święto Plonów na Pomorzu: Symboliczne zakończenie żniw i okazja do świętowania

Inauguracja Pomorskiego Święta Plonów, które stanowi symboliczny finał okresu żniwnego w województwie pomorskim i jest okazją do radosnej celebracji, odbywa się w sobotę w Szemudzie.

Impreza obfituje w koncerty, różnorodne konkursy oraz prezentacje specjalności regionalnej kuchni i lokalnego rzemiosła. Dodatkowo, na uczestników czeka tzw. Miasteczko Powiatów Pomorskich.

„Pomysł zrodził się rok temu. Doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem na przedstawienie atrakcji naszego województwa są same powiaty. Z tego powodu zaprosiliśmy do udziału w święcie plonów wszystkie 16 powiatów ziemskich oraz 4 powiaty grodzkie” – wyjaśniał dla Twojej Telewizji Morskiej Krzysztof Pałkowski, dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

„Odwiedzający mogą tutaj 'zwiedzić’ takie regiony jak Kaszuby czy Kociewie, poznają powiaty Żuławskie oraz te usytuowane w pobliżu Słupska. W jednym miejscu i w ciągu jednego dnia mamy możliwość poznania całego naszego województwa, gdyż powiaty prezentują swoje turystyczne i krajobrazowe atrakcje” – dodaje Pałkowski.