Szczecińskie świętowanie Mikołajek: rowerowe postacie św. Mikołaja, iluminacje i lokalne targi

W tym roku Szczecin ma szczególne plany na obchodzenie święta Mikołajek. Przygotowania już trwają i obejmują między innymi instalację jarmarku regionalnego, rowerowego przejazdu Mikołajów oraz dekorację choinek przed magistratem i Zamkiem Książąt Pomorskich.

Prace montażowe nad 12-metrowym drzewkiem bożonarodzeniowym trwają przed urzędem miasta już od kilku dni. Drzewko będzie świecić blaskiem czterech tysięcy lampionów, a uroczyste oświetlenie ozdób zaplanowane jest na środę, 6 grudnia o godzinie 16. Dodatkowo, przed filią urzędu na prawobrzeżu Szczecina stanęła mniejsza, ale równie efektowna sześciometrowa choinka.

Z kolei na Zamku Książąt Pomorskich również pojawi się choinka. Bardzo podobna do tej przy magistracie, także osiąga wysokość dwunastu metrów. To dar od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Uroczyste oświetlenie drzewka również nastąpi w środę o godzinie 16. Rozświetlenie na dziedzińcu zamku uświetni marszałek Olgierd Geblewicz. Uroczystości będzie towarzyszyć śpiew kolęd w wykonaniu Chóru Dziecięcego „Voci Veloci” Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie pod batutą doktor Agaty Czekalińskiej. Wizualną oprawę wydarzenia stanowić będą wirujące na elewacji zamku projekcje płatków śniegu.