Tragiczny piątek w Żukowie: Dwóch strażaków zginęło w drodze do innego wypadku

W piątkowy poranek, w małym mieście Żukowo położonym na Pomorzu, doszło do tragicznego zdarzenia. Dwa życia straciło dwóch strażaków-ochotników, którzy byli na drodze do miejsca innego śmiertelnego wypadku. Na miejscu akcję prowadzą służby ratunkowe.

Z informacji przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku dowiedzieliśmy się, że zdarzenie miało miejsce o godzinie 3.40. Komisarz Karina Kamińska podała szczegółowe okoliczności tragedii.

Wstępne ustalenia policji wskazują, że strażacy ochotnicy z Żukowa byli w trakcie dojazdu do miejsca śmiertelnego wypadku, który wydarzył się w Małkowie. Podczas tej podróży doszło do zderzenia z tira. Kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej próbował ominąć wysepkę i w wyniku tego manewru zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. Niestety, pojazd strażaków przewrócił się na bok, co skutkowało śmiercią dwóch druhów OSP.

Komisarz Kamińska dodała, że na miejscu zdarzenia pracują funkcjonariusze policji z Kartuz, wspomagani przez personel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.