Trzy sposoby na idealną randkę. Gdzie wybrać się na romantyczne spotkanie?

Każdemu z nas zależy na tym, aby na ważnym spotkaniu wypaść bardzo dobrze. Oczywiście każda sytuacja rządzi się swoimi prawami – inaczej będziemy się zachowywać podczas rozmowy rekrutacyjnej, a jeszcze inaczej podczas rozmowy z dawno niewidzianym krewnym. A jak przygotować się na randkę? Przede wszystkim chodzi o to, by wszystko przebiegło w miłej atmosferze. Drążące ręce i zdenerwowanie widoczne na twarzy niestety nic tutaj nie pomogą. Może zabrzmi to banalnie, ale trzeba być po prostu sobą – przecież chcesz pokazać się z jak najlepszej, ale bardziej „prywatnej” strony.

Wybierz miejsce, w którym czujesz się dobrze

Randka w domu? Brzmi obiecująco, jednak to rozwiązanie najlepiej sprawdzi się na dalszym etapie znajomości. Na pierwsze spotkanie lepiej wybrać jakąś knajpkę lub miejsce, w którym można swobodnie porozmawiać. Nie kieruj się jednak dewizą: „im mniej ludzi, tym lepiej”, ponieważ osoba, której zaproponujesz spotkanie, może poczuć się speszona, a – w niektórych przypadkach – nawet zagrożona. Dobrze jest też zrezygnować z głośnych dyskotek bez miejsc siedzących. Papierosowy dym, hałas i tłok: wszystko to raczej nie brzmi jak dobre tło do nawiązywania relacji. Małe, rodzinne restauracje z dobrym jedzeniem lub wspomniane już klimatyczne knajpki stanowią o wiele ciekawszą alternatywę, prawda?

Randka w parku? Dlaczego nie!

To również dość popularny sposób na spędzenie czasu we dwoje. Co prawda jest on dość mocno zależny od warunków pogodowych, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (i wcześniejszym sprawdzeniem prognoz), to może to być naprawdę bardzo miłe spotkanie. Podobnie, jak we wcześniejszym punkcie, tutaj także warto wziąć pod uwagę odpowiedni dobór miejsca. Ciemne, wyludnione alejki późną nocą przywodzą na myśl jednak wstęp do filmu grozy, a nie do romantycznej historii. Jeśli żadne klimatyczne miejsce nie przychodzi ci do głowy – sprawdź Internet! Skarbnica wiedzy wszelakiej szybko wskaże Ci kilka propozycji, a mapa subtelnie wskaże znajdujące się nieopodal knajpki. W końcu warto mieć jakąś alternatywną opcję.

Randka inaczej – niestandardowe propozycje

Kto powiedział, że musi być tak, jak piszą w sieci? Możesz wybrać zupełnie nietypowy pomysł na randkę. Jeśli trochę się już znacie, istnieje duża szansa, że trafisz w gusta osoby, z którą masz się spotkać. Może nie od razu skok na bungee, ale już wspólna przejażdżka rowerowa lub wyjście na planszówki brzmią obiecująco. Wszystko zależy od tego, jak lubicie spędzać czas wolny. Pamiętaj: randka ma być miła dla dwojga – wtedy wszystko będzie o wiele prostsze.
To oczywiście tylko kilka z wielu propozycji na udaną randkę. Wszak wszystko zaczyna się w naszych głowach.