Zakrojona na szeroką skalę operacja CBŚP przeciwko przemytnikom narkotyków w powiecie słupskim

Rutynowe działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) zaowocowały rozbiciem laboratorium do produkcji klefedronu w powiecie słupskim. Znaleziono tam i zabezpieczono aż 3,8 tony gotowego narkotyku. Oprócz tego, śledczy przechwycili także 20 ton chemikaliów przeznaczonych do wytworzenia dodatkowej partii narkotyków. Podczas tej precyzyjnie zaplanowanej operacji zatrzymano trzech mężczyzn.

Podkomisarz Paweł Żukiewicz, członek zespołu prasowego CBŚP, podkreślił ogromny sukces prowadzonej operacji. Według jego szacunków, ilość przejętych substancji mogła posłużyć do wyprodukowania kilku milionów porcji dilerskich. Wyliczone przez niego czarnorynkowe wartości narkotyków przekraczają 61 milionów złotych.

Operacja została przeprowadzona na terenie hali przemysłowej, która była podejrzana o produkcję narkotyków. Śledczy zorganizowali precyzyjne i dobrze zaplanowane działania. Wykorzystano do tego policyjny pojazd opancerzony oraz dwa typy śmigłowców: Black Hawk i Bell. Niespodziewany atak zaskoczył trzech mężczyzn, którzy zostali natychmiast zatrzymani.

Podczas akcji, funkcjonariusze byli wyposażeni w specjalistyczne ubrania ochronne, które zapewniają bezpieczeństwo podczas kontaktu z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Po wkroczeniu do hali ujawniono tam rozbudowane laboratorium, w pełni przygotowane do produkcji narkotyków syntetycznych.

Należący do klefedronu narkotyk o nazwie 4-CMC znaleziono tam w różnej formie, a jego łączna waga wyniosła ponad 3,8 tony. Ponadto, przejęto 20 ton chemikaliów, które służyłyby do produkcji kolejnej partii narkotyków.