Zwiększająca się liczba zakażeń koronawirusem idzie w parze z niedoborem szczepionek. Punkty szczepienia na Pomorzu opustoszały.

Obecna sytuacja jest dość niepokojąca, jak wynika z raportów, punkty szczepień w regionie Pomorza są praktycznie puste. Powodem jest to, że pacjenci nie mają możliwości rezerwowania terminów na przyjęcie kolejnej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

Już od 6 grudnia bieżącego roku, każda osoba, która ukończyła 12 lat, ma możliwość otrzymania nowej szczepionki przeciwko COVID-19. Szczepionka Nuvaxovid, zmodyfikowana przez firmę Novavax, została zaprojektowana specjalnie do zwalczania wariantu koronawirusa XBB.1.5. Osoby decydujące się na zaszczepienie w Trójmieście będą musiały uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości.

Sytuacja ta jest szczególnie problematyczna dla mieszkańców większych miast. Pacjenci nie są w stanie zarejestrować się na kolejną dawkę szczepionki w miastach takich jak Gdańsk, Gdynia, Słupsk czy Malbork. W reakcji na ten problem, szpitale informują, że dostępne szczepionki są przekazywane na rzecz pracowników służby zdrowia.