Dlaczego kurs to najlepszy sposób na naukę języka polskiego?

Emigracja do Polski to duże wyzwanie, choćby z uwagi na język. Bez znajomości polskiego trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości, czuć się swobodnie i pewnie, a przede wszystkim – zadomowić się w kraju. Warto więc jak najszybciej rozpocząć naukę, ale przede wszystkim zrobić to mądrze. Najlepiej poprzez dobry kurs językowy!

Znajomość języka polskiego poprawia komfort życia!

Nie ma co ukrywać – znajomość polskiego znacznie ułatwia codzienność. Cudzoziemcy, którzy umieją się komunikować, lepiej odnajdują się w kraju. Bez problemu załatwią sprawy urzędowe, zrobią zakupy, zamówią obiad w restauracji i wytłumaczą lekarzowi, co im dolega. Dzięki temu nie czują się w Polsce obco i niepewnie. 

Opanowanie języka oznacza także więcej możliwości znalezienia przyjaciół. Cudzoziemcy mogą porozumieć się nie tylko z innymi obcokrajowcami. Dzięki mówieniu po polsku znajdują przyjaciół także wśród Polaków. Nie czują się więc obco i samotnie. 

Warto też wspomnieć o pracy – lepiej płatne stanowiska dostępne są dla tych, którzy znają polski. Nawet tam, gdzie nie jest to warunek konieczny, będzie to dużym atutem. Znając polski, można też studiować, odbywać kursy zawodowe i zwiększać swoje kompetencje. Inwestycja w naukę języka jest więc inwestycją w lepszą przyszłość. 

Języka polskiego można się nauczyć! Wystarczy dobry nauczyciel!

Zdecydowanie warto uczyć się polskiego, jeśli planuje się dłuższy pobyt w Polsce. Problem w tym, że ten język nie należy do prostych. Skomplikowana odmiana, trudne do wymówienia głoski, wiele słów do nauczenia… Może się wydawać, że to wręcz niemożliwe.  

W praktyce wystarczy jednak dobry nauczyciel i odpowiedni plan nauki. Zamiast godzinami uczyć się słówek i robić zadania z gramatyki, trzeba skupić się na praktyce. Z tego założenia wychodzi właśnie Akademickie Centrum Języka Polskiego UG (https://polski.ug.edu.pl/), które oferuje aż 5 kursów języka polskiego dla cudzoziemców. Każdy z nich prowadzony jest przez ekspertów od nauczania języka polskiego jako obcego. 

Podczas 60-900 godzin zajęć (w zależności od kursu) uczestnicy uczą się, jak wykorzystać język w codziennym życiu. Poprawiają zdolności komunikacyjne, poszerzają słownictwo, czytają, piszą i słuchają wypowiedzi Polaków. Dzięki temu efekty widoczne są naprawdę szybko, a zdobytą wiedzę można wykorzystać w codziennym życiu. 

Kursy dostępne są na poziomach od A1 do C2, więc z łatwością można je dopasować do swojego stopnia zaawansowania. Już w trakcie trwania kursu uczestnicy zaczynają lepiej odnajdywać się w polskiej rzeczywistości. Codzienność staje się dla nich prostsza. Rosną też ich szanse na znalezienie dobrej pracy w kraju. 

Nie ma więc na co czekać. Warto już teraz zapisać się na kurs i poprawić swój komfort życia w Polsce!