Heroiczna 6-latka z Kowali w powiecie gdańskim ratuje nieprzytomną matkę

Godnym podziwu i natychmiastowym reagowaniem 6-letniej dziewczynki na sytuację zagrożenia, udało się uniknąć tragedii w miejscowości Kowale, położonej w powiecie gdańskim. Dziewczynka, dostrzegłszy, że jej matka niespodziewanie straciła przytomność, błyskawicznie ruszyła po pomoc do najbliższej sąsiadki.

Niezwykle dojrzałe dla swojego wieku zachowanie 6-latki miało miejsce we wtorek rano i pomogło uratować życie jej mamy. Dziewczyna nie traciła czasu na panikę, lecz natychmiast podjęła działanie, gdy zauważyła, że stan zdrowia jej matki gwałtownie się pogorszył.

Wydarzenia te zostały przekazane mediom przez młodszego aspiranta Karola Kościuka, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. W środę poinformował on o zgłoszeniu, które dyżurny tej komendy otrzymał od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Zgłoszenie dotyczyło właśnie tej 6-letniej bohaterki z Kowali, która wpadła w wir działań ratunkowych, gdy zrozumiała, że jej matka jest w poważnym niebezpieczeństwie.

Kiedy zdrowie matki niespodziewanie się pogorszyło, a ona sama straciła przytomność, jej 6-letnia córka wykazała niebywałą odwagę i dojrzałość. Dziewczynka, zachowując spokój oraz zimną krew, natychmiast ruszyła po pomoc do sąsiadki.