Leczenie stulejki — do jakiego lekarza się udać?

Kiedy i gdzie udać się do lekarza ze stulejką? Sprawdź 3 polecane placówki w Gdańsku!

Stulejka to jedno z najczęstszych schorzeń urologicznych dotykające mężczyzn w różnym wieku. Nieleczona może prowadzić nie tylko do zaniżonej samooceny i problemów z utrzymywaniem kontaktów seksualnych, ale również do poważniejszych schorzeń, które mogą skończyć się dla pacjenta wyjątkowo źle. Jak rozpoznać stulejkę? Kiedy i gdzie udać się do lekarza z tym schorzeniem oraz jacy lekarze w Gdańsku są najczęściej polecani? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym tekście.

Czym jest stulejka i jak się przejawia?

Stulejka to stan związany z niemożnością odprowadzenia napletka penisa do rowka zażołędnego. Sytuacja ta może mieć charakter fizjologiczny, jednak tylko u chłopców do lat 3, u których nie występuje równocześnie stan zapalny i ból. W przeciwnym razie mówimy o stulejce nabytej, która jest poważnym schorzeniem związanym z dolegliwościami bólowymi, obrzękami oraz zaburzeniami w oddawaniu moczu. Tym samym zmagając się z podobnymi obawami, warto zapoznać się z tekstem „Czy mam stulejkę?”, w którym można przeczytać o wszystkich objawach tego schorzenia oraz upewnić się, czy problem dotyczy również nas. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, należy jak najszybciej udać się do lekarza.

Dlaczego leczenie stulejki jest tak ważne? Gdzie udać się po pomoc?

Nieleczona stulejka powoduje silny ból przy oddawaniu moczu i w trakcie stosunków płciowych, co znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Prowadzi również do poważnych problemów z potencją i utrzymaniem higieny, a to z kolei skutkuje stanami zapalnymi. W bardziej zaawansowanych przypadkach nieleczona stulejka może powodować uszkodzenie nerek, a nawet choroby nowotworowe. Jest to więc choroba, która rzutuje nie tylko na samoocenę mężczyzny, ale również na jego zdrowie, a nawet życie.

Specjalistą, który pomoże w przypadku stulejki, jest urolog. Doświadczony lekarz szybko rozpozna istotę problemu i zaleci odpowiednie leczenie, które w przypadku mężczyzn najczęściej opiera się na prostym zabiegu plastyki napletka lub jego obrzezaniu. W mniej skomplikowanych przypadkach lekarz może zalecić najpierw stosowanie maści sterydowych, jednak nie zawsze przynosi to pożądany efekt.

Do jakiego lekarza ze stulejką?

3 polecane placówki w Gdańsku, które pomogą przy problemie stulejki

1. Derm-Estetyka

Derm-Estetyka to najpopularniejsza z placówek, w której bez problemu uzyskamy pomoc w przypadku problemów ze stulejką. Procedury takie jak plastyka, obrzezanie opisano we wpisie „Operacja stulejki – zabieg chirurgiczny Gdańsk”, dzięki któremu każdy pacjent zmagający się z tą wstydliwą chorobą przekona się, jak szybko może pozbyć się tego trudnego problemu. Derm-Estetyka to miejsce, które na pierwszym miejscu stawia komfort pacjenta oraz zastosowanie możliwie jak najmniej inwazyjnych metod leczenia, dzięki czemu zabiegi dopasowywane przez specjalistów są nieskomplikowane i w pełni bezpieczne dla zdrowia. Nie bez znaczenia pozostaje również życzliwa atmosfera panująca w tej placówce, która sprawia, że pacjent nie boi się otworzyć ze swoim problemem i czuje się tu w pełni zaopiekowany.

2. Life-Medica

Life-Medica to kolejne miejsce na mapie Gdańska oferujące profesjonalne, rzeczowe i przyjazne podejście do pacjentów zmagających się z problemem stulejki. Jest to nowoczesna przychodnia wielospecjalistyczna, która oferuje szereg usług medycznych, takich jak urolog, czyli specjalista, do którego mężczyźni powinni zgłaszać się ze wszelkiego rodzaju problemami w obrębie narządów płciowych. Domeną tego miejsca są wykwalifikowani lekarze oraz nowoczesny sprzęt, które pozwalają na postawienie szybkiej i trafnej diagnozy, a następnie dopasowanie odpowiedniego, w pełni profesjonalnego i bezpiecznego leczenia.

3. Clinica Dermatologica

Ostatnią z prezentowanych dziś przez nas placówek medycznych w Gdańsku jest Clinica Dermatologica, czyli jedna z najczęściej polecanych prywatnych klinik w Trójmieście oferująca szeroki zakres usług medycznych. Znajdziemy tu również wykwalifikowanych i doświadczonych urologów, którzy w sposób niezwykle delikatny zajmują się pacjentami zmagającymi się problemem stulejki. Clinica Dermatologica oferuje kompleksowe usługi lecznicze oraz możliwość skorzystania z zabiegów urologicznych, takich jak ambulatoryjne leczenie stulejki, które raz na zawsze pozwala pozbyć się tego wyjątkowo wstydliwego schorzenia.