Wstrząsające zderzenie czołowe w Pałubicach: pięć osób hospitalizowanych

W małej miejscowości Pałubice, znajdującej się w gminie Sierakowice (powiat kartuski), doszło do tragicznego wypadku drogowego. Kolizja miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 214 i była tak silna, że poszkodowanych zostało aż pięć osób. Wszystko wydarzyło się w sobotni poranek, kiedy to dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do centrum zgłoszeń służb ratunkowych o godzinie 8:20 tego samego dnia. Bezpośrednio ze sceny wypadku raport przekazał oficer prasowy miejscowej straży pożarnej, młodszy brygadier Marek Szwaba. Potwierdził on fakt zderzenia dwóch samochodów osobowych na wspomnianej wcześniej drodze wojewódzkiej.

W wyniku kolizji, pięć osób musiało zostać natychmiast przetransportowanych do szpitala. Jak informuje mł. bryg. Marek Szwaba, wszystkie są przytomne i doznali ogólnych obrażeń.

Służby ratunkowe apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w miejscach, gdzie prowadzą one przez tereny leśne. Ponadto zwracają uwagę na silne opady śniegu, które utrudniają normalne przemieszczanie się i powodują niebezpieczeństwo na Pomorzu.