Pociąg z Gdyni do Kościerzyny, który utknął na trasie przez cztery godziny

Podróżnicy, którzy w ostatnią niedzielę przemieszczali się pociągiem łączącym Gdynię z Kościerzyną, przeżyli niezapomnianą przygodę. Na jednym z odcinków pomorskiej linii kolejowej doszło do zablokowania torów co sprawiło, że skład nie mógł kontynuować jazdy. Ta nieprzewidziana sytuacja wymusiła na pasażerach cztero-godzinne oczekiwanie na możliwość dalszego podróżowania.

Informacje prasowe udostępnione przez Radio Gdańsk wyjaśniły, że problem techniczny na torach pojawił się około 18:00. Stacja problematyczna to fragment trasy pomiędzy dwoma przystankami – Gołubie Kaszubskie i Somonino.

Według danych udzielonych przez regionalną rozgłośnię radiową, kłopot udało się rozwiązać dopiero pod koniec dnia. Aby zapewnić podróżnym możliwość kontynuowania swojej podróży, sprowadzono dodatkowy pociąg do Somonina.

Ta sytuacja stanowi przypomnienie dla wszystkich osób planujących podróż w tym czasie roku, gdy warunki pogodowe mogą okazać się nieprzewidywalne i skomplikowane, o konieczności przygotowania się na różne, nawet najmniej prawdopodobne, scenariusze.