Zapowiedziane protesty rolników 9 lutego mogą powodować zator na pomorskich drogach

W piątek, 9 lutego, rolnicy z Pomorza planują manifestacje, które mogą mieć potencjalnie znaczący wpływ na ruch drogowy w regionie. Policja z Pomorza już teraz przekazuje ostrzeżenia o możliwości utrudnień i radzi kierowcom poszukiwanie alternatywnych ścieżek podróży. Mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk, reprezentantka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie cierpliwości i spokoju.

Protesty, które rozpoczną się 9 lutego, są kolejnym etapem walki polskich rolników o swoje prawa. Jak informował Dziennik Bałtycki, głównym postulatem strajkujących jest zakaz importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Pierwsza fala protestów producentów żywności i hodowców zwierząt na Pomorzu, która miała miejsce pod koniec stycznia 2024 roku, przyniosła wiele problemów kierowcom.

Teraz rolnicy zamierzają ponownie wyjść na drogi Pomorza. To oznacza, że w piątek należy spodziewać się dodatkowych utrudnień, zatorów i wydłużonego czasu przejazdu popularnymi trasami.